Wycieczka autostopem | Wycieczki do Tunezji, Egiptu, Turcji

Temat: Step Up - Taniec zmysłów (2006) polecam

zostaje skazany na pracę społeczną w szkole tańca.

Na podstawie czego oni piszą te recenzje :mad2: . Nie jest to szkoła tańca tylko coś na kształt liceum artystycznego( nie samym tańcem człowiek zyje;) ).
Gdzie indziej znowu czytałem że trafia do więzienia gdzie jest sekcja tańca...
W SE napisali że zostaje skazany za kradzieże samochodów... co jest g... prawdą.
Dobrze że faktu nie kupuję bo pewnie dowiedziałbym się że trafił na kosmiczną stację nauki tańca gdzie został anihilowany przez obcych :P
Mam wrażenie że recenzenci nawet nie oglądają filmów które recenzują.
A film mogę również z czystym sumieniem polecić. Bardzo mi się podobał.

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=192664Temat: Ksiazki.

Jeny mnie zastanawia, ze niektóre a Was siedza w budzie do 17, potem maja dodatkowe lekcje i mają jeszcze czas na zgłębianie swoich zainteresowań, słuchanie muzyki, ambitny film i książkę...

owszem siedze w szkole do 17, mam troche nauki, ale na zainteresowania zawsze mam czas.
dzien bez neta nie istnieje.
raz w tygodniu mam lekcje tanca :]
a na ksiazki to ja mam czas zawsze, a juz w szczegolnosci na moje horrory
przed spaniem gdy sobie przeczytam choc pare stron to mi sie lepiej spi

szkola wcale nie jest wazniejsza od zainteresowan
Źródło: thpoland.fora.pl/a/a,3105.html


Temat: Cris de la Pena.
Cris de la Pena.
Tancerz,choreograf.

Cris de la Pena pochodzi z Chile. Tam też stawiał swoje pierwsze taneczne kroki.

Uczył się także w Nowym Jorku. Jest instruktorem i choreografem grup salsy. Prowadzi zajęcia i warsztaty. Jego dopracowany program nauki sprawia,że już po pierwszym poziomie zajęć,uczniowie swobodnie poruszają się w świecie tego tańca.

Crisa mogliśmy zobaczyć w programie You Can Dance. W I edycji popularnego show tanecznego zabłysnął jako świetny nauczyciel. Jak mogliśmy zobaczyć w telewizji warsztaty z nim były ciężkie, a sam Cris de la Pena wykazał się wielkim profesjonalizmem.
Był surowy i wymagający. Jego bezkompromisowe podejście do nauki tańca sprawiało,że efekty były wręcz rewelacyjne.

Był autorem choreografii 'salsowej' Maćka 'Gleby' Florka oraz Natalii 'Rudej' Madejczyk.


Zgłoś niedziałający film!
UWAGA! Na stronie nie znajdują się żadne nielegalne pliki, video pobierane jest ze źródeł udostępnionych.
Źródło: youcandance.biz.pl/viewtopic.php?t=2456


Temat: 30.01.2010, Poznan, warsztaty tańca filmowego Bollywood
30.01.2010, Poznan, warsztaty tańca filmowego Bollywood


Zapraszam na warsztaty tańca filmowego Bollywood z Magdaleną Inglot 30 stycznia 2010.

Będziemy uczyć się choreografii do dwóch filmowych utworów bollywood!

Aaja Nachle z filmu Zatańcz ze mną

Kajra Re z filmu Bunty i BubliWarsztat I nauka choreografii nr 1 zgodnie z większością głosów

Godz. 15.00-17.15

Warsztat II nauka choreografii nr 2 zgodnie z większością głosów

Godz. 17.45-20.00

Cena obydwu warsztatów 140 zł

Cena pojedynczego warsztatu: 75 zł

Lokalizacja: Centrum Jogi, ul. Jarochowskiego 8

Zgłoszenia: biuro@taniec-ole.plMagdalena Inglot o sobie - jestem tancerka zespołu tańca indyjskiego "Alapadma". Prowadzę regularne zajęcia i warsztaty z tańca indyjskiego (Szkoła Tańca Indyjskiego "Alapadma" w Warszawie, Szkoła Tańca "Riviera", Studio Tańców Orientalnych i Flamenco NTF, SalsHall Ortodox w Warszawie, Szkoła Tańca
"El Duende" w Sopocie)
Podczas regularnych wyjazdów szkoleniowych do Indii (2007, 2008, planowany 2009) uczę się Bharatanatyam u Kapila Sharmy (tancerz z grupy Leeli Samson) i Kathaku u Rahula Pawar i Anindity Acharjee (Aditi Mangaldas Dance Company) w Delhi, brałam również udział w warsztatach Kathaku prowadzonych przez Aninditę Acharjee w Warszawie w lutym 2009.
Wraz z zespołem "Alapadma" występowałam na wielu imprezach promujących kulturę Indii i nie tylko (m.in. Dzień Uchodźcy w Warszawie, Świętojańska Carnival w Gdyni, Juwenalia Warszawskie, World of Dance 2009, Dni Dialogu Kultur Świata); w programach TV (m.in. Podróże z żartem, Kawa czy Herbata TVP 2, Rytm Miasta TVN Warszawa) oraz w wielu imprezach firmowych.

Bollywood dance

Aktualnie to jeden z najbardziej radosnych i ekspresyjnych tańców filmowych na świecie. Dynamika, energia, zmysłowy urzekający ruch przyczyniły się do ogromnej popularności tego tańca w szkołach tańca w Europie i Stanach Zjednoczonych. Bollywood dance czyli hinduski taniec filmowy oparty jest z reguły na elementach tańca Bharata natyam, Kathak czy emocjonalnym tańcu ludowym Bhangra, tańcu orientalnym i tańcu współczesnym.
W filmach hinduskich taniec wykorzystuje się w celu opowiedzenia historii, wyrażania uczuć bohaterów. Emocje w treści piosenek wyrażane są w ruchach tanecznych, pozach, gestach, mimice i spojrzeniu.
Zapraszamy wszystkich tych którzy oprócz poprawienia kondycji w tym energetycznym tańcu chcą się też wspaniale bawić.

Pozdrawiam,

Katarzyna Komin

Agencja Twórcza OLE!
Źródło: taniecbrzucha.fora.pl/a/a,1191.html


Temat: Akcja Lato 2010
Jak co roku przygotowalismy ofertę dla dzieci, które latem zostają w domu. W lipcu, w związku z pracami remontowymi prowadzonymi wokół budynku ŻOK, proponujemy wycieczki edukacyjne.13 lipca pojedziemy do Centrum Edukacji Dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku, w którym dzieci, dzięki eksperymentom multimedialnym, będą mogły dotknąć nauki poprzez zabawę. W programie wycieczki mamy także seans w Multikinie. 27 lipca planujemy wyjazd do Fromborka, odwiedzimy planetarium, muzeum Mikołaja Kopernika, wieżę widokową i słynną fromborską Katedrę. 12 sierpnia pojedziemy do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie, gdzie dzieci będą miały okazję przyjrzeć się rzadkim i u nas niespotykanym gatunkom zwierząt. Wycieczki są dofinansowane przez Urząd Miasta w Nowym Dworze Gdańskim, który pokryje większość kosztów wyjazdów. Na wszystkie wycieczki obowiązują wcześniejsze zapisy.

Terminy i ceny wycieczek:

13 lipca (wtorek) - Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży, Multikino - Gdańsk
- całkowity koszt: 27 zł, pobierana opłata: 13 zł
- zapisy do 9 lipca (piątek)
- wyjazd 8.30 (miejsce zbiórki parking na ul. Drzymały pod OSP), powrót około 15-16.

27 lipca (wtorek) - Frombork
- całkowity koszt: 31 zł, pobierana opłata: 12 zł
- zapisy do 23 lipca
- wyjazd 9.00 (miejsce zbiórki parking na ul. Drzymały pod OSP), powrót około 15-16.

12 sierpnia (czwartek) - Oliwskie ZOO
- całkowity koszt: 18 zł, pobierana opłata: 8 zł
- zapisy do 10 sierpnia
- wyjazd 9.00 (miejsce zbiórki parking na ul. Drzymały pod OSP), powrót około 15-16.

Przy zapisach na wycieczki prosimy o podanie numeru PESEL dziecka oraz adresu zamieszkania. Zapraszamy dzieci i młodzież od 8 roku życia. Ilość miejsc ograniczona!

Sierpień podzielimy na tygodnie tematyczne:

2 - 8 Tydzień zabaw integracyjnych

9 - 15 Tydzień sztuk wizualnych (plastyka, fotografia, film itp.)

16 - 22 Tydzień mody

23 - 27 Tydzień muzyki, tańca i teatru
zakończony festiwalem OPEN DELTA – Hiszpania 27-29.08

Podczas tych tygodni zaoferujemy cykl zajęć, warsztatów, zabaw i pokazów. Każdy tydzień będzie się kończył wręczeniem dyplomów i nagród dla aktywnych uczestników. Będzie ciekawie, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
Źródło: nowydworgdanski.fora.pl/a/a,2235.html


Temat: EDUKACJA
Matura międzynarodowa jest właśnie łatwiejsza od naszej i w tym problem.

Co do sztucznej zdawalności to w zeszłym roku na maturze we Włoszech były zagadnienia które by wiedział u nas gimnazjalista i zdawalność matury we Włoszech była 98% więc zachód nie jest tak idealny.

Pozatym trzeba na niej zdawać też nauki eksperymentalne tj chemia czy fizyka albo biologia czy kolejny przedmiot sztuka więc wg mnie program jak na mature jest zbyt zróżnicowany.

A pozatym ciekawe Michale że najpierw mówisz że jesteś zdecydowanym zwolennikiem reformy która chce wprowadzić pani minister czyli ograniczenia do minimum przedmiotu zgodnie z zainteresowaniami a post dalej jesteś za maturą międzynarodową która wymaga zdawania przedmiotów z każdej dziedziny wiedzy no to może byś się zdecydował albo w jedną albo drugą strone no chyba że chcesz aby humaniści którzy nie mieli przedmiotów ścisłych zdawali z jednego z nich mature.


No a dodatkowo drazni mnie to i jestem przeciw temu żeby w Polsce Polak miał zaliczać kursy w obcym języku w przeszłości mieliśmy już taki przymus i nazywało się to germanizacją i rusyfikacją i naród nie był tym zachwycony a więc czy celem naszym ma był dobrowolne wprowadzenia angloizacji młodych Polaków???


No i tu zamieszcze z czego składa się międzynarodowa matura jakby ktoś nie wiedział.


Program maturalny w systemie IB trwa dwa lata (w Polsce rozpocząć go mogą uczniowie po pierwszej klasie liceum ogólnokształcącego), składa się z sześciu kursów przedmiotowych, eseju oraz kursie z teorii wiedzy (Theory of Knowledge). Całość kursów odbywa się w języku angielskim, francuskim bądź hiszpańskim, w tym języku zdawany jest także egzamin maturalny.

Szczegółowy rozkład i poziom kursów przedmiotowych ustala indywidualnie każdy z uczniów zgodnie z obowiązującymi zasadami. Trzy lub cztery z kursów należy zaliczyć na poziomie rozszerzonym (Higher level - HL), pozostałe na poziomie podstawowym (Standard level - SL). Sześć kursów przedmiotowych stanowią:
język podstawowy - do wyboru ponad 80 języków, uczeń ma prawo wybrać język ojczysty; kurs obejmuje także literaturoznawstwo danego języka
drugi język - może (lecz nie musi) stanowić naukę od podstaw. Istnieją dwa rodzaje kursów języka obcego: język B (na poziomach Ab Initio, Standard level, Higher level) stanowiący standardową naukę języka obcego oraz język A2 obejmujący jedynie literaturę w wybranym języku. W grupie drugiej można również uczyć się drugiego języka na poziomie A1 (język ojczysty).
nauki społeczne - m.in. geografia, historia (również historia Islamu), filozofia, ekonomia, psychologia, antropologia, technologia informacyjna w globalnym społeczeństwie (ang. information technology in a global society (ITGS)). Na wyższym poziomie istnieje rozgraniczenie pomiędzy: historię Ameryki, historię Europy, historię Afryki, historię zachodniej Azji oraz historię wschodniej i południowo-wschodniej Azji. Nauczany wariant najczęściej zależy od lokalizacji szkoły. W niektórych szkołach możliwe jest wybranie trzech przedmiotów z tej grupy przy opuszczeniu grupy czwartej za specjalnym pozwoleniem IBO.
nauki eksperymentalne - m.in. chemia, fizyka, biologia, nauki o środowisku oraz technologia projektowania (ang. design technology).
nauki matematyczne - do wyboru matematyka na trzech poziomach zaawansowania: Mathematical Studies SL, Mathematical Methods SL oraz Mathematics HL. Dodatkowo do standardowego programu Mathematics HL uczeń może realizować Further Mathematics SL. W tej grupie znajduje się również informatyka jednak jedynie jako przedmiot dodatkowy, nie może stanowić zamiennika dla matematyki.
sztuka - nauki o teatrze, malarstwie, filmie, muzyce, tańcu. Uczeń może zamienić przedmiotu z grupy szóstej na dowolny inny przedmiot z grupy 2, 3, 4 lub 5 (najczęściej dodatkowy język lub informatyka z grupy piątej).

Warunkami uzyskania dyplomu są ponadto:
napisanie pracy (EE - Extended Essay) w języku wykładowym o objętości do 4000 słów z dowolnie wybranego przedmiotu (niekoniecznie zdawanego na maturze). Temat jest dowolny, jednak wymagane jest przeprowadzenie własnych badań przez ucznia.
zaliczenie co najmniej 150 godzin zajęć CAS (ang. Creativity, Action, Service - kreatywność, działanie, służba). W ramach CAS prowadzi się zajęcia sportowe, działalność artystyczną, społeczną itp.,
zaliczenie kursu z teorii wiedzy (TOK - Theory of Knowledge) składającego się z około 100 godzin, mającego na celu naukę podstaw epistemologii oraz krytycznego myślenia u uczniów. Dodatkowo, uczeń musi napisać pracę o objętości 1200-1600 słów na podany temat (wybrany z listy dziesięciu tematów określonych przez IBO) oraz przeprowadzić prezentację związaną z zagadnieniami teorii wiedzy na dowolnie wybrany temat.

Punkty otrzymane za esej z teorii wiedzy oraz Extended Essay pozwalają uzyskać wyższą ocenę na dyplomie. W przypadku gdy obie pracę są najwyżej ocenione, uczeń otrzymuje trzy dodatkowe punkty do ostatecznej oceny. Bez dodatkowych punktu nadal można otrzymać dyplom, jednak niemożliwe jest otrzymanie 45 punktów.
Źródło: partiaodnowa.yoyo.pl/viewtopic.php?t=10